Jałmużna Wielkopostna 2017 - Skarbonka Miłosierdzia

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej Akcji Jałmużna Wielkopostna. Akcja ta polega na składaniu, przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek.

Uczestniczące w dziele dzieci i młodzież, rezygnując w czasie Wielkiego Postu z drobnych przyjemności, odkładają zaoszczędzone pieniądze do skarbonek oraz biorą udział w katechezach na temat sytuacji ludzi biednych i potrzebujących pomocy. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z pomocą dla osób starszych i chorych dzieci.

Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy bliźnich oraz realna pomoc dla nich.

Akcję można również wspomóc wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 kosz (2,46 z VAT).

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji wszystkich uczniów i pracowników szkoły!!!

- opiekunowie i członkowie SKW Podaruj Serce