Gmina Trzebiechów okiem gimnazjalistów

Wiele wydarzeń mających miejsce w naszej gminie dzieje się z udziałem młodzieży gimnazjalnej, która nie tylko w nich uczestniczy, ale dzieli się także swoimi refleksjami na ich temat. Oto jedne z nich.

WERNISAŻ
Patrycja Arendt

16.09.2016 r. mieliśmy zaszczyt zobaczyć wystawę prac malarskich zorganizowanych przez TOK pod kierunkiem pani Adrianny Małeckiej. Co tu dużo pisać, prace były naprawdę piękne. Powstały one podczas wakacji na warsztatach z malowania w plenerze, które odbywały się w Podlegórzu. Będąc tam poznaliśmy wiele wspaniałych malarek – pań z naszej gminy, których prace mogliśmy oglądać. Wśród nich była pani Jola Chmielewska nauczycielka przedszkolaków, której obrazy nas urzekły. Mieliśmy również okazję poznać studentów z Krakowa oraz różne inne osoby, które interesują się sztuką. Przebywanie w takim towarzystwie było naprawdę przyjemne a prace wspaniałe.

UROCZYSTE OTWARCIE DROGI
Anna Bieniek

Dnia 20 września 2016 r. o godzinie 10:00 w Borkach odbył się odbiór wyremontowanego odcinka drogi dojazdowej do pól Borek-Głęboka. Droga została wykonana ze środków budżetu gminy z dofinansowaniem Departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w wysokości 91 tys. zł. Łączna kwota budowy drogi to 222 935,04 zł. Wykonawcą projektu był Bogusław Bojdak. Na uroczystości otwarcia pojawili się zaproszeni przez panią wójt Izabellę Staszak goście m.in. Tadeusz Wojter, który sprawował role fotoreportera, Paweł Mendaluk, Przemysław Żurawiecki, Alina Radoch, Ewa Kulik, Anna Dunajska, Maciej Dach, Ewa Sikora, Marta Plawgo, Miłosz Rowiński oraz klasa III B z Publicznego Gimnazjum w Trzebiechowie.

Spotkanie rozpoczęło się około godziny 10:00. na samym początku pani Wójt, Izabella Staszak, powitała zgromadzonych gości i opowiedziała o nowo wybudowanej drodze. Po krótkiej przemowie zgromadzeni czekali na księdza, który się spóźnił. Po paru minutach oczekiwania pani Wójt postanowiła przeciąć wstęgę bez poświęcenia drogi. Pani Alina Radoch, Sołtys Borek, Miłosz Rowiński, Izabella Staszak, Ewa Kulik, Marta Plawgo, Bogusław Bojdak oraz Anna Dunajska przecięli biało-czerwoną wstęgę i droga była oficjalnie otwarta. Następnie przyjechał spóźniony ksiądz i poświęcił drogę. Po krótkiej przemowie kapłana, głos przejęła Danuta Bancewicz. Na sam koniec pani Wójt pożegnała wszystkich, życząc, aby ta droga służyła nam jak najdłużej i najlepiej. Życzymy Pani Wójt jak najwięcej takich inicjatyw, abyśmy wygodnie i bezpiecznie mogli poruszać się po naszych drogach gminnych.

Galeria na stronie Gminy Trzebiechów

Gmina Trzebiechów okiem gimnazjalistówGmina Trzebiechów okiem gimnazjalistówGmina Trzebiechów okiem gimnazjalistów