Gminny turniej sołectw w piłce nożnej

/rocznik 1997 i młodsi/

W pierwszy dzień maja odbył się na boisku w Trzebiechowie coroczny turniej piłki nożnej pomiędzy czterema drużynami utworzonymi z uczniów mieszkających na terenie Gminy Trzebiechów i uczniów z Klenicy uczęszczający do szkoły w Trzebiechowie. Po losowaniu zespoły rozpoczęły rywalizację w systemie "każdy z każdym", czas trwania każdego meczu 2x15min. Nagrody ufundował w postaci piłek Wójt Gminy Trzebiechów pan Stanisław Drobek. Jak co roku w organizacji turnieju pomagał Trzebiechowski Ośrodek Kultury, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał Jarosław Drozdowski.

Należy wspomnieć o bardzo dobrej atmosferze zawodów, braku brutalnych fauli, grze fair play, dużej frekwencji, także dziewcząt. Przy ładnej pogodzie nie brakowało też kibiców, którzy w kulturalny sposób kibicowali wybranej drużynie. Po emocjonujących sześciu meczach ustalono kolejność końcową turnieju:

• 1 miejsce Podlegórz / s. Podlegórz, s. Ostrzyce, s. Radowice/
  • 2 miejsce Trzebiechów / s. Trzebiechów/
  • 3 miejsce Głuchów / s. Głuchów, s. Borki, s. Ledno, s. Głębokie/
  • 4 miejsce Swarzynice /s. Swarzynice, s. Mieszkowo, s. Gębice, s. Klenica – ucz. uczęszczający do ZE w Trzebiechowie/

Wyniki meczów:

1. GŁUCHÓW – PODLEGÓRZ 1 : 2