"POSZKOLE"

POSZKOLE

Grupa teatralna "" działa od kilku lat i gromadzi uczniów, którzy mają ochotę wyrażać siebie identyfikując się z przedstawianymi sytuacjami, osobami czy emocjami.

Spotykamy się raz w tygodniu w Bibliotece szkolnej bądź w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury, pracujemy nad kształtowaniem poprawnej wymowy, emisją głosu, ruchem scenicznym. Staramy się poprawić koncentracje i percepcje, a także komunikację. Ważnym elementem naszych działań jest miła atmosfera i dobra, wspólna zabawa.

W roku szkolnym staramy się przygotować dwa przedstawienia, a mniejszymi scenkami wzbogacamy Pasowanie na czytelnika. Efektem pracy w pierwszej połowie roku szkolnego 2014/15 było przedstawienie noworoczne pt. "Wyrównanie rachunków – zemsta Aniołków", które stanowiło kontynuację, wystawianego wcześniej "Aniołka w klatce".

Premierowy występ miał miejsce w styczniu, gościliśmy w Głuchowie gdzie uświetniliśmy obchody Dnia Babci i Dziadka oraz Bal karnawałowy. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i nagrodzeni gromkimi oklaskami.

Kolejny spektakl zagraliśmy dla naszych szkolnych kolegów, poczynając od przedszkolaków do klas piątych włącznie. Uwieńczeniem pracy i zarazem zakończeniem karnawału, była gra dla mieszkańców Trzebiechowa. I tak rozpoczęły się ferie, zasłużony odpoczynek, ale my już myślimy o następnym scenariuszu i już zapraszamy na kolejne spektakle.

Dziękujemy p. Annie Kowalewicz za piękne dekoracje oraz p. Tadeuszowi Wojterowi za otwartośc na nasze pomysły i wszechstronne wsparcie, zarówno merytoryczne jak i techniczne.