Powrót uczniów klas I-III do szkoły

Zgodnie z Komunikatem Premiera Mateusza Morawieckiego z dnia 13 maja 2020 r. od dnia 25 maja 2020 r. decyzją Wójta Gminy Trzebiechów w Zespole Edukacyjnym będą realizowane zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej w „nowym reżimie sanitarnym”.

1. Opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie klas I-III w godzinach od 8:00 do 13:00.
  2. Do świetlicy i ze świetlicy dzieci odbierane są przez rodziców/opiekunów.
  3. Nauka zdalna w klasach I-III będzie kontynuowana na tych samych zasadach.
  4. Otwarcie świetlicy wiąże się ze stosowaniem zasad bezpieczeństwa wprowadzonych na czas epidemii. Szczegółowe wytyczne opieki nad dziećmi zostały uregulowane rozporządzeniem MEN,GIS i MZ.
  5. Rodziców zainteresowanych przysłaniem dziecka do świetlicy prosimy o telefoniczny kontakt z wychowawcą klasy lub z sekretariatem Zespołu Edukacyjnego pod numerem: 68 3514160.
  6. Drogi rodzicu, zadbaj o to, by dziecko było dobrze przygotowane do powrotu do szkoły:
    • przyprowadź do szkoły dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych,
    • stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji,
    • przed przyprowadzeniem dziecka zmierz mu temperaturę,
    • nie posyłaj do szkoły dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie,
    • wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do szkoły zabawek i niepotrzebnych przedmiotów,
    • zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.

Proszę o świadome podjęcie decyzji związanej z wysłaniem dziecka do szkoły, jak i dowozu do placówki.

Dyrektor Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie