Ciekawy sposób na lekturę

Uczniowie klasy V A omawiali lekturę pt. "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa". Na pierwszej lekcji zmierzyliśmy się z grą dydaktyczną opartą na motywach tej książki. Jest to propozycja przygotowana przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i stanowi świetne wprowadzenie do rozmów o lekturze.

Podzieliliśmy się na cztery drużyny i rozegraliśmy turniej. Przepustką do sukcesu była dokładna znajomość treści i muszę z radością przyznać, że uczniowie prawie bezbłędnie odpowiadali na pytania. A było one naprawdę szczegółowe!

Taka gra to nie tylko sprawdzenie stopnia przeczytania lektury, to także budowanie umiejętności współpracy w grupie i zasad zdrowej rywalizacji.

Ciekawy sposób na lekturęCiekawy sposób na lekturęCiekawy sposób na lekturęCiekawy sposób na lekturęCiekawy sposób na lekturęCiekawy sposób na lekturę