Noc w gimnazjum…

Noc w gimnazjum...

W nocy z 30 września na 1 października 2011 r. piętnaścioro uczniów z klasy II b pod opieką wychowawcy – p. Ani Czepiżak przeniosło się do "soplicowskiego raju…". A wszystko to w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Śnię, widzę i opisuję… Obrazy arkadyjskie w Panu Tadeuszu".

Do końcowego etapu gimnazjaliści przygotowywali się już od wakacji – zgłębiając tajniki XII ksiąg mickiewiczowskiej epopei, wyjaśniając pojęcia toposu, archetypu i baśni. Podczas tych całonocnych zajęć uczniowie obejrzeli fragmenty ekranizacji "Pana Tadeusza", by przypomnieć sobie historię rodu Sopliców i Horeszków i zapoznać się z wyglądem dworu soplicowskiego oraz jego mieszkańców uwiecznionych na znanych obrazach i w filmie A. Wajdy. Następnie, podzieleni na trzy grupy projektowe tworzyli portrety bohaterów, mapy mentalne z wyrazem "dom" oraz przeprowadzili dyskusję nt. "Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi?"

Na zakończenie uczniowie wspólnie z nauczycielem podsumowali swoją pracę, ocenili siebie i swoich kolegów – ich pomysłowość, zaangażowanie, wysunęli wnioski dotyczące formy zajęć oraz efektów wspólnych działań.

Niewątpliwie było to bardzo ciekawe i owocne doświadczenie, w którym połączyliśmy "przyjemne z pożytecznym".

Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...Noc w gimnazjum...