WARSZAWA – wspaniała nagroda w konkursie "Niemiecki ma klasę"

WARSZAWA – wspaniała nagroda w konkursie Niemiecki ma klasę

Jako jedna z dziesięciu szkół finałowych ogólnopolskiego konkursu "Niemiecki ma klasę" od 31.05 do 02.06 byliśmy gościem Goethe-Institut w Warszawie, który pokrył wszystkie koszty wycieczki i przygotował dla nas moc atrakcyjnych niespodzianek, zapewnił nam niesamowite wrażenia i sprawił, że poczuliśmy się naprawdę wyjątkowymi finalistami konkursu.

31 maja zwiedziliśmy okolicę Pragi-Południe. Znajdował się tam nasz hotel, który był dla nas pierwszym miłym zaskoczeniem. 1 czerwca był dla nas niezwykłym Dniem Dziecka. Przed południem w niecodzienny sposób poznaliśmy centrum naszej stolicy. Podzieleni na dwa zespoły wzięliśmy udział w interaktywnej grze miejskiej, która sprzyjała integracji grupy, rozwijaniu współpracy, kreatywności, orientacji w mieście i logicznego myślenia. W trakcie gry m.in. szukaliśmy wyjścia z Escape Room rozwiązując zagadki i łamiąc szyfry, próbowaliśmy przechytrzyć Starego Warszawskiego Cwaniaka, dekorowaliśmy piernikowe Syrenki warszawskie, pomagaliśmy malarzowi ulicznemu naszkicować PKiN, rozwiązywaliśmy quiz wiedzy o Warszawie konsumując w nagrodę pączki. Odwiedziliśmy magiczne miejsce Warszawy - Fotoplastikon oraz siedzibę Goethe-Institut przy ulicy Chmielnej, gdzie czekało na nas zadanie językowe. Po obiedzie w restauracji nastąpiło ogłoszenie zwycięzcy gry miejskiej, którym ku naszej wielkiej radości została grupa Pani Iwony Holewy otrzymując w nagrodę okazały zestaw słodkości.

Po południu w sali Kinoteki w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się finałowa uroczystość wręczenia nagród, na której ambasador Niemiec pan Rolf Nikel ogłosił zwycięzców tegorocznej edycji konkursu i pogratulował wszystkim laureatom i finalistom, w tym naszemu zespołowi z Trzebiechowa, a na zakończenie dnia odbył się pokaz filmu niemieckiego "Aleja słoneczna".

Na galę finałową Instytut Goethego zaprosił również Wójta Gminy Trzebiechów Panią Izabellę Staszak oraz Dyrektora ZE Panią Alinę Radoch. Byliśmy bardzo zaszczyceni, że obie panie towarzyszyły nam w tym wydarzeniu. Pani Wójt i Pani Dyrektor wzięły udział również w uroczystej kolacji z ambasadorem, przedstawicielami Goethe Institut i innymi dyrektorami zwycięskich szkół oraz przedstawicielami organów prowadzących.

2 czerwca zawitaliśmy jeszcze do Starego Miasta, a potem pełni niezapomnianych przeżyć, z pogłębionymi relacjami w grupie językowej, zdjęciami i pamiątkami ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka do Warszawy była niezwykłą nagrodą. Serdecznie dziękujemy Goethe Institut i Zespołowi Koordynatorów projektu "Niemiecki ma klasę" za perfekcyjną organizację finału, wszystkie niespodzianki, atrakcje i mnóstwo miłych słów uznania, pochwał i gratulacji za naszą pracę w projekcie.