Kolędy polskie na lekcjach języka polskiego

Przed świętami Bożego Narodzenia na lekcjach języka polskiego gościły kolędy polskie. Stały się one doskonałą okazją do utrwalenia pojęć z liryki. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyszukiwali w nich środki artystycznego wyrazu, określali typy liryki, badali budowę utworów.

Lekcje były bardzo ciekawe i upływały w miłej, świątecznej atmosferze. Dzięki nim wszyscy uświadomiliśmy sobie wartość bożonarodzeniowego czasu, jego moc, magię i niezwykłość. Niewątpliwie staliśmy się lepsi, życzliwsi i milsi wobec siebie. Przywołaliśmy wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa. Przyświecał nam jeszcze jeden cel - w ten sposób pielęgnowaliśmy tradycje. Śpiewanie kolęd jest bowiem najpiękniejszym polskim zwyczajem.

Kolędy polskie na lekcjach języka polskiegoKolędy polskie na lekcjach języka polskiegoKolędy polskie na lekcjach języka polskiego