Wartość człowieka – tolerancja

W celu uświadomienia znaczenia tolerancji w relacjach interpersonalnych, w dniu 6 maja 2014 r. w szkole zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców uczniów klasy I "a" z pedagogiem PP-P. Była to doskonała okazja, by przypomnieć rodzicom jak przebiega rozwój psychofizyczny nastolatka i jakie wiążą się z tym zagrożenia. Pani Joanna Saniuk zaproponowała i omówiła różne formy komunikacji z dorastającym dzieckiem, jako najważniejszego elementu wychowania. Wyjaśniła skąd bierze się problem nietolerancji wśród młodzieży i wspólnie z rodzicami przeanalizowała różnorodne postawy życiowe młodych ludzi.

Tego typu spotkania są bardzo potrzebne rodzicom, gdyż dają im okazję do głębszego przemyślenia swoich relacji z dzieckiem, stwarzają możliwość wymiany spostrzeżeń i doświadczeń oraz ułatwiają proces wychowawczy.