Szkolne Dni Promocji Zdrowia w rytmie Hip-Hop

14 i 15 maja 2014 r. w naszym gimnazjum kolejny raz zrealizowane zostały szkolne Dni Promocji Zdrowia. Impreza miała na celu krzewienie zdrowego stylu życia w środowisku szkolnym. Na początku uczniowie ruszyli w stronę odkrycia prawdy o tolerancji… Właśnie o umiejętności przeciwstawiania się zobojętnieniu czy ignorowaniu drugiego człowieka traktował spektakl profilaktyczny teatru Maska pt. "Szkic o Tolerancji". Symbolicznie ujęty problem, przedstawiony w barwnych i łatwych do przyswojenia dialogach, na pewno skłonił młodych ludzi do refleksji.

Otrzymawszy bagaż informacji o różnych postawach życiowych, uczniowie zapoznali się z informacjami na temat zasad zdrowego stylu odżywiania i problematyki zaburzeń łaknienia, nad czym czuwała Pani Ewa Bielewicz.

Oddziaływania promujące właściwe postawy były bardzo intensywne podczas udziału młodzieży w muzycznym projekcie profilaktycznym RapPedagogia. Projekt ten oparty jest na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany doświadczeniami z życia autora i wykonawcy. Charyzmatyczny Dobromir "Mak" Makowski zaproponował młodzieży ciekawą alternatywę wobec tradycyjnych wykładów i prelekcji profilaktycznych realizowanych w ławkach szkolnych. Swoim słowem, przykładem i świadectwem dał młodym ludziom powody do głębokich przemyśleń dotyczących sensu życia oraz najistotniejszych jego wartości. Występ miał charakter profilaktyki antyuzależnieniowej, a młodzież miała okazję aktywnie w nim uczestniczyć. W tym miejscu dziękujemy Pani Ani Kowalczyk (Gł.) za koordynowanie projektu Dobromira w naszych pałacowych progach.
Propagowanie wśród gimnazjalistów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia miał również na celu konkurs wiedzy, przeprowadzony przez panią pedagog wśród zainteresowanych uczniów. Wzięło w nim udział 8 osób, a wyniki są następujące:

MIEJSCE IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA KLASA ILOŚĆ UZYSKANYCH
PUNKTÓW (max 52)
I Natalia Mrowiec II B 36,5
II Kaja Szlak III A 35,5
III Daria Niewiadomska III B 34
IV Paulina Niewiadomska I B 33
V Eliza Koszelowska I A 32
VI Dominika Pełka I A 26,5
VII Kamil Włosek II A 24,5
VIII Kacper Hryszkiewicz II A 21

GRATULUJEMY!
Do zobaczenia w przyszłym roku i pamiętajcie – "w zdrowym ciele, zdrowy duch"!!!