Polsko-niemiecki "Dzień Wolności"

Polsko-niemiecki Dzień Wolności

Z okazji 25. rocznicy wydarzeń, których symbolami były Okrągły Stół w Polsce i upadek Muru Berlińskiego w Niemczech, nasza szkoła uczestniczyła w akcji Dzień Wolności.de/ Tag der Freiheit.pl zorganizowanej przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Celem akcji w naszym gimnazjum było poszerzenie wiedzy o historii i kulturze Niemiec i zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego.

W ramach projektu uczniowie obejrzeli filmy: "Good bye Lenin", "Słoneczna Aleja", "Życie na podsłuchu" oraz "Tak wyglądał Mur Berliński". Beata Mital, Julia Szymańska, Michał Biliński, Adrian Skalczuk, Olga Łukomska, Klaudia Rejmak, Weronika Bandosz, Joanna Łuczyńska, Martyna Bańkowska, Weronika Galor, Patrycja Sołtys i Jakub Pasek przygotowali plakaty, filmiki i prezentacje na temat niemieckiej drogi do wolności, za co zostali nagrodzeni upominkami od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Finałem akcji był "Quiz o Niemczech" na Facebooku, w którym nagrodę wylosowała Wiktoria Ćwirko.

Projekt naszego gimnazjum znalazł się w Kalendarzu Projektów oraz Galerii na stronie organizatora - http://www.der-tag.pl/ wśród 240 projektów z Polski i Niemiec.