Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Będzin 2013/2014 r.

Eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie za nami.

W ubiegły weekend w Sulechowskim Domu Kultury odbyły się przesłuchania, będące I etapem kwalifikacyjnym do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Ze względu na ogromną ilość zgłoszeń podmioty wykonawcze prezentowały się na dwóch salach i były jednocześnie oceniane przez dwa składy jury. Soliści, zespoły wokalne czy chóry to tylko niektóre z form, pojawiających się na scenach.

Skład jury: Wojciech Zandecki - przewodniczący,
Tomasz Siemiński - członek,
Artur Caturian - członek,
Bartłomiej Stankowiak - przewodniczący,
Prof. Maciej Ogarek - członek,
Tomasz Furtak - członek.

Komunikat rady artystycznej eliminacji do XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Będzin 2014

Komisje oceniające po długich naradach wybrały wykonawców, którzy będą reprezentowali nasz region w finale Festiwalu w Będzinie:
  • Solistka Maja Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 Żarach
  • Solistka Oliwia Bok ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku
  • Solistka Aneta Karolonek z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Jasieniu
  • Zespół folklorystyczny "GUBIŃSKIE ŁUŻYCZANKI" z Gubińskiego Domu Kultury
  • Zespół wokalno-instrumentalny "ORKIESTRA MANDOLINOWA" z Gminnego Domu Kultury w Kolsku

Drugi etap Festiwalu odbędzie się w dniach 16 – 18 stycznia 2014 roku. Mamy nadzieję, że finalistom z regionu lubuskiego uda się zdobyć w Będzinie kolejne laury.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Będzin 2013/2014 r.Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek - Będzin 2013/2014 r.

Warto dodać, że w składzie Orkiestry Mandolinowej mamy przedstawiciela Gimnazjum Publicznego w Trzebiechowie. Jest nim Piotr Konstańczak grający na gitarze elektrycznej.