Jak pozyskać fundusze na potrzeby szkolnej grupy tanecznej?

Szkolna grupa taneczna założona przez panią Małgorzatę Horodniczy z ZE, a obecnie objęta opieką przez panią Ewę Bielewicz z Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury i wspierana przez wiele osób stale doskonali swoje umiejętności i rozwija talent taneczny. Uświetnia wydarzenia szkolne, lokalne i reprezentuje szkołę i gminę w przeglądach oraz konkursach tanecznych. Zespół powiększa również swój skład osobowy. W związku z tym rosną też potrzeby finansowe grupy. Aby choć w części je zaspokoić tancerki z klas II gimnazjum: Paulina Bajon, Wiktoria Ćwirko, Sara Kisiel, Karolina Sikora, Natalia Mrowiec i Sandra Waszkowiak zrealizowały projekt edukacyjny "Jak pozyskać fundusze na potrzeby szkolnej grupy tanecznej?" Jego celem było zebranie środków pieniężnych na lustra do sali ćwiczeniowej oraz na zakup reprezentacyjnych strojów tanecznych, w których zespół mógłby występować publicznie.

W ramach projektu dziewczęta perfekcyjnie zorganizowały 3 duże kiermasze szkolne:

• kiermasz marcowy,
  • kiermasz wielkanocny
  • oraz kiermasz majowy.

Uczestniczki projektu świetnie wykorzystały własne umiejętności manualne oraz zmotywowały innych członków zespołu wraz z ich rodzinami do przygotowania bogatej oferty różnego rodzaju ozdób świątecznych, bibelotów, origami kwiatowych i innych wytworów artystycznego rękodzieła oraz rozmaitych słodkości: świątecznych ciast i ciasteczek, babeczek, rurek z kremem, galaretek i innych. Nabywców swoich dzieł znalazły wśród społeczności szkolnej, na zebraniach rodziców, w Urzędzie Gminy Trzebiechów oraz w Domu Pomocy Społecznej.

O wsparcie finansowe zwróciły się też do lokalnych firm. W rezultacie swych przedsięwzięć tancerki pozyskały fundusze w wysokości 650 zł, które pozwoliły im już zakupić lustra do efektywniejszych treningów tanecznych.

Poszczególne fazy projektu przebiegły bardzo sprawnie, a uczennice rozwinęły swą przedsiębiorczość, kreatywność, współpracę w grupie oraz poczucie odpowiedzialności za zespół.