Gwiazdka dla Afryki

Nasza szkoła pod okiem pani Ani Kowalczyk (j.niemiecki) przyłączyła się do akcji charytatywnej UNICEF Polska "Gwiazdka dla Afryki", która ma na celu zebranie funduszy na szczepionki przeciw gruźlicy, polio i odrze dla najmłodszych dzieci z Sierra Leone. Na lekcjach wychowawczych uczniowie z poszczególnych klas przedstawili prezentację i filmik o afrykańskim państwie, a także ceny szczepionek. Później robiliśmy razem symboliczne prezenciki – ozdobione opakowania, które będziemy sprzedawać na świątecznych kiermaszach dla uczniów, rodziców, pracowników i zaproszonych gości. Na każdej paczce, którą będzie można niedługo kupić, podana jest cena wybranej ilości szczepionek na jedną z chorób. Większość cen to kilka złotych, a cała suma będzie przeznaczona na zakup szczepionek i przenośnych lodówek dla Sierra Leone. Po kilku kiermaszach w szkole planujemy urządzić zwykłą zbiórkę na szczepienia. Liczymy na waszą pomoc w projekcie "Gwiazdka dla Afryki". Zróbmy prezent dzieciom, które w przeciwieństwie do nas tak naprawdę nic nie mają. Razem możemy zdziałać naprawdę dużo. :)