AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!

Edukacja w naszej szkole ma różne oblicza. Jednym z nich jest uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi oraz uświadomienie współczesnych zagrożeń.

1 grudnia świat obchodzi DZIEŃ WALKI Z AIDS. Tego dnia także i nasze gimnazjum przyłączyło się do tych obchodów, które rozpoczęły się od wykonania przez uczennice klasy II "b" gazetki informacyjnej na temat źródeł zakażeń oraz samego wirusa. Można z niej było czerpać wiedzę niezbędną do poprawnego rozwiązania testu, który przygotowała i przeprowadziła pani pedagog. Zadania konkursowe napisało 6 zainteresowanych uczniów.

Najlepszymi okazali się:

1. OLGA ŁUKOMSKA, II "B" (38,5 pkt)
  2. DAMIAN GRALIŃSKI, I "A" (35,5 pkt)
  3. JONNA ŁUCZYŃSKA, II "B" (30 pkt)
  4. DARIA NIEWIADOMSKA, III "B" (30 pkt)

Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością tematu i w nagrodę otrzymali słodkie upominki. Zwycięzcom gratulujemy!

Uczniowie klasy II "a" pod opieką Pani M. Jóźwiak oraz Pani J. Urbańskiej – Marcinek przygotowali happening profilaktyczny poświęcony tematyce walki z AIDS - chorobą zbierającą wielkie żniwo na całym świecie, w tym także w Polsce.

Apel dla gimnazjalistów miał na celu wyjaśnienie wielu aspektów tej choroby, przyczyn zakażenia i sposobów na profilaktykę, co było zawarte w krótkich filmach z serii "Pozytywne życie". Ważną kwestią poruszaną w przedstawieniu była tolerancja wobec osób zakażonych i chorych, zawarta w artystycznej części inscenizacji. Słowami poezji nasi artyści przekonywali, iż obcowanie z chorymi nie jest zakazane, a chorzy potrzebują bliskości drugiego człowieka. Uczyli tolerancji i akceptacji dla chorych na AIDS. Udowodnili, że stworzona przez zdrowych akceptacja potrafi pokonać piętno zakażenia. Zbudowana bariera choroby – mur obojętności, który na scenie symbolizowały kartonowe bloczki – pęka, gdy pokonuje je zrozumienie, miłość i akceptacja dla chorego człowieka. Na zakończenie Eliza Koszelowska i Piotr Konstańczak pod opieką Pana Przemka Puchalskiego pięknie wykonali utwór "Jest już za późno". Za wykonanie do inscenizacji dekoracji i rekwizytów dziękujemy Pani Ani Kowalewicz.

Celem naszej inicjatywy było zwrócenie uwagi na profilaktykę HIV/AIDS. Jesteśmy przekonani, iż edukacja młodzieży to jedna z dróg zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa HIV i temu był poświęcony nasz happening. Informacyjno – profilaktyczne przesłanie apelu z pewnością trafiło do serc i umysłów młodych odbiorców.

AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!AIDS – LEPIEJ WIEDZIEĆ..!