"Spotkanie z Molierem…"

Spotkanie z Molierem

W czwartek, 4 października 2012 roku 33 - osobowa grupa gimnazjalistów pod opieką pani A. Kowalczyk i pani A. Czepiżak miała okazję doświadczyć w sulechowskim Zborze niebywałych doznań artystycznych podczas adaptacji sztuki mistrza pióra Jeana Baptiste Poquelina, którą odegrali wrocławscy aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji. W trakcie przedstawienia mogliśmy przenieść się do XVII-wiecznej tradycji aktorskiej wraz z jej niezrównanym kolorytem i obyczajowością. Śledziliśmy losy literackich bohaterów utworu Moliera, a przede wszystkim Harpagona z jego niepohamowaną miłością do pieniędzy i egoistycznym stosunkiem do otaczającego go świata.

Spotkanie z Teatrem – świadome uczestnictwo w życiu kulturalnym, to doskonała okazja do rozwijania u uczniów wrażliwości, wyobraźni i poczucia estetyki.

Wizyta w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów

Korzystając z okazji wyjazdu do Zboru w Sulechowie uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili również gminną bibliotekę. Dzięki życzliwości Pani pracującej w tej instytucji mogliśmy zapoznać się z budynkiem i jego poszczególnymi działami oraz ze zbiorami woluminów i zasadami korzystania z zasobów Książnicy. Dzięki tej wizycie zobaczyliśmy jak funkcjonuje nowoczesna biblioteka, w której możliwe jest wykorzystanie wynalazków technologii, m.in. elektronicznego katalogu OPAC.