Smaczna Parada dla Zdrowia

W lutym i marcu uczestnicząc w konkursach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Winiar Żyj Smacznie i Zdrowo klasa I a realizowała projekt gimnazjalny. Zadaniem klasy było przygotowanie Smacznej Parady dla Zdrowia promującej w szkole zasady prawidłowego odżywiania.

12.03.13 podczas jednej z przerw uczniowie z naszego Zespołu Edukacyjnego patrzyli z ciekawością na klasę I a, która maszerowała przez wszystkie korytarze szkolne mając założone na twarzy maski z buźkami uśmiechniętymi w kolorze czerwonym oraz buźkami smutnymi w kolorze czarnym. Uczniowie z buźkami wesołymi nieśli w dłoniach produkty wartościowe dla zdrowia: owoce, warzywa, wodę, soki, jogurty, twarożki itd., a za nimi szli uczniowie w maskach smutnych z produktami żywieniowymi szkodzącymi naszym organizmom: chipsami, colą, pasztetami, napojami sztucznymi i energetyzującymi, słodyczami itd. Paradę rozpoczynał wychowawca niosąc dwa plakaty konkursowe wykonane przez klasę z hasłami "Żyj Smacznie i Zdrowo".

Smaczna Parada wzbudziła w szkole niemałe zainteresowanie, a wszyscy uczestnicy parady otrzymali w nagrodę smycze z logo Winiar.

Gimnazjaliści przygotowywali paradę na lekcjach wychowawczych. Całe przedsięwzięcie było świetną formą integracji klasy.

EFEKTY PROJEKTU - klasa:

• przygotowała ciekawe wydarzenie edukacyjne dla całej szkoły,
  • poszerzyła swoją wiedzę o zdrowych nawykach żywieniowych,
  • promowała w szkole idee programu Żyj Smacznie i Zdrowo,
  • atrakcyjnie przedstawiła młodszym i starszym kolegom wartościowe dla zdrowia produkty żywieniowe oraz przypomniała, których poduktów należy unikać w codziennej diecie,
  • rozwinęła umiejętności współpracy i zwiększyła poziom swego zintegrowania.

Zdjęcia: Sara Kisiel i Olga Łukomska