Poznaj Świat przez Języki

JĘZYK NIEMIECKI

Z okazji Europejskiego Dnia Języków nasze gimnazjum uczestniczy w kolejnym konkursie internetowym ogólnopolskiej kampanii Język to podstawa. Ucz się Języków. Po lekcji kulturowej w szkole związanej z poznawaniem świata uczniowie rejestrują się na stronie konkursu www.poznaj-swiat-przez-jezyki.pl/uczniowie i zbierają punkty m.in. odpowiadając na pytania quizu. Ostatnim etapem jest wymyślenie hasła konkursowego. Uczniowie mogą wygrać tablety, bezpłatne kursy językowe, publikacje do nauki języków obcych lub warsztaty językowe w szkole.

Poznaj Świat przez Języki

JĘZYK ANGIELSKI

Z języka angielskiego natomiast można wzbogacić swoją wiedzę na Facebooku za pomocą specjalnej aplikacji English Daily, na której gimnazjaliści codziennie znajdą ciekawostki dotyczące języka angielskiego, językowe newsy, idiomy i interesujące słownictwo.
www.facebook.com/PearsonPolska