Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

We wrześniu 2011 r. w naszym gimnazjum rozpoczął działalność Szkolny Klub Wolontariuszy "Podaruj serce", utworzony przez uczniów pragnących być wolontariuszami – pragnących pomagać i swój wolny czas oddać do dyspozycji innych. Klub nie mógłby istnieć, gdyby nie szkolna młodzież, która w chwilach potrzeby chętnie okazuje swe wrażliwe serce, dobrą wolę i ofiarność. 5 grudnia, to okazja by dać świadectwo tego, że w pędzie naszej codzienności są ludzie pamiętający o tych, którym wiedzie się gorzej.

Wszystkim wolontariuszkom z okazji ich święta, życzymy wiele satysfakcji i nie słabnącego zapału do dalszego działania, a także nowych pomysłów wspierania potrzebujących, samych sukcesów oraz coraz liczniejszych naśladowców!

Dziękujemy, że z nami jesteście!

Przygotowania do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza poprzedzone były szeregiem działań, które stały się niebywałą okazją do szerzenia idei wolontariatu, a także rozwijania umiejętności współpracy i integracji członków naszego Szkolnego Koła Wolontariuszy. Niezapomnianym wydarzeniem była z pewnością "Noc wolontariusza", podczas której opiekunki SKW podzieliły się z grupą najważniejszymi informacjami zdobytymi na warsztatach ze specjalistami z Centrum Wolontariatu w Zielonej Górze, a wolontariuszki przygotowały m.in. ulotki o wolontariacie, plakaty i listy zachęcające młodych ludzi do wstąpienia do naszego klubu. Poza tym w szkole przeprowadzone zostały dwa konkursy – literacki na "Przepis na wolontariusza" oraz plastyczny "Czym jest wolontariat?". Prace konkursowe można było wykonać na zorganizowanych w tym celu warsztatach plastyczno-literackich. Młodzież jak zwykle nie zawiodła i licznie przybyła w sobotę do szkoły, aby pracowicie i efektywnie spędzić czas.

Efekty tego rodzaju całorocznych działań trafiły do naszej społeczności szkolnej w dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Dodatkowo wolontariuszki rozpowszechniły także foldery promujące działania woluntarystyczne, przygotowane przez uczniów w ramach realizowanego w roku szkolnym 2011/2012 projektu "Dlaczego warto być wolontariuszem?"

Poniżej przedstawiamy prace konkursowe naszych uczniów. Możecie je również obejrzeć na szkolnym korytarzu. Wyniki konkursów natomiast poznacie na najbliższym apelu szkolnym.

List233.99 KB
Przepis na wolontariusza 1201.03 KB