Dlaczego wolontariat…?

Kaja i Zuzia – członkinie SKW funkcjonującego w Publicznym Gimnazjum w Trzebiechowie, chcąc przybliżyć młodszym kolegom z klas VI pracę wolontariuszy, przeprowadziły z nimi zajęcia. Miało to miejsce w dniu 4 grudnia br. Zapoznałyśmy szóstoklasistów z ideą wolontariatu oraz zaprezentowałyśmy im swoją działalność woluntarystyczną. Uczniowie w pełni zaangażowali się w pracę na zajęciach. Informacje przekazywane były poprzez wykonanie mapy myślowej na temat wolontariatu, ustalenie podręcznikowej definicji wolontariatu oraz przedstawienie cech charakteryzujących dobrego wolontariusza.

Młodzi ludzie opracowali również "Kodeks Wolontariusza" oraz zaprezentowali w postaci dramy jak wolontariusz może pomóc potrzebującym ze swojego otoczenia. Wszystko to, by uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia. Głęboko wierzymy również, że osoby pragnące nieść pomoc drugiemu człowiekowi w przyszłym roku szkolnym zasilą szeregi naszego szkolnego klubu wolontariuszy.

Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?Dlaczego wolontariat…?