Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do II Ogólnopolskiego Konkursu pod nazwą BEZPIECZNA SZKOŁA – BEZPIECZNY UCZEŃ, w którym udział biorą szkoły wszystkich rodzajów i stopni. Organizatorami konkursu są: redakcja miesięcznika Perspektywy Europejskie oraz Fundacja Państwo Obywatelskie.
Do Komitetu Honorowego zaproszeni zostali:

• Minister Edukacji Narodowej
  • Minister Sprawiedliwości
  • Przedstawiciele Sejmu i Senatu
  • Przedstawiciele Stowarzyszeń Nauczycielskich
  • Przedstawiciele Kuratoriów Oświaty
  • Komendant Główny Policji
  • Rektorzy i Dziekani uczelni oraz wydziałów pedagogicznych
  • Naukowcy
  • Przedstawiciele organizacji obywatelskich oraz samorządów terytorialnych

Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja

Konkurs trwać będzie w okresie od 5 listopada 2012 r. do 31 maja 2013 r. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuły "Bezpiecznej Szkoły" i dyplomy honorowe.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów w całej Polsce podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, solidaryzmu społecznego, poszanowania praw jednostki, w tym ucznia –obywatela, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach a także przeciwdziałania patologiom. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

W ramach konkursu uczniowie będą brać udział w konwersatoriach, pogadankach, organizowanych spotkaniach z osobami zajmującymi się zawodowo zapewnieniem bezpieczeństwa społecznego. Ponadto przeprowadzone zostaną konkursy tematyczne, a najciekawsze, wybrane przez jury prace uczniów szkół uczestniczących w projekcie (fotoreportaże, informacje, teksty publicystyczne itp.) będą zamieszczane w dodatku internetowym do miesięcznika Perspektywy Europejskie.

Koordynatorami projektu w naszej szkole są: Anna Kowalewicz, Małgorzata Jóźwiak i Alicja Łukomska

Strona organizatora: http://bezpieczna-szkola.com/o-fundacji.html