Spotkanie trzecioklasistów z przedstawicielami szkoły ponadgimnazjalnej w Zielonej Górze

Spotkanie ZSB

Życie gimnazjalnych trzecioklasistów nie jest łatwe. Wychowawcy i nauczyciele wciąż przypominają o zbliżającym się egzaminie… Jednak batalie ze sprawdzianami, kartkówkami i odpytywaniami schodzą na dalszy plan, kiedy przychodzi do podejmowania ważnych decyzji dotyczących przyszłości.

Uczniowie klas III w ciągu całego roku szkolnego uczestniczą w zajęciach zawodoznawczych, podczas których dowiadują się jak wybrać odpowiednią dla siebie szkołę średnią, a co za tym idzie, również zawód. Pomocne w tej kwestii są też spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych. 22 marca 2012 r. do naszego gimnazjum przyjechały panie z Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze, by zaprezentować swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2012/13. W spotkaniu uczestniczyli prawie wszyscy uczniowie klas III. Tematyka dotyczyła zasad rekrutacji oraz typów szkół i profili obowiązujących w tej placówce. Na zakończenie młodzież otrzymała foldery informacyjne o szkole oraz zaproszenie na drzwi otwarte.

Mamy nadzieję, że to spotkanie ułatwiło choćby jednemu trzecioklasiście podjęcie decyzji o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

Spotkanie ZSBSpotkanie ZSB