EF Global English Challenge

W ostatnim tygodniu stycznia nasza szkoła wystartowała w międzynarodowym konkursie języka angielskiego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, organizowanym przez Education First, światowego lidera w organizacji międzynarodowych programów edukacyjnych. Jego ideą jest zwiększenie motywacji do dalszej nauki języka angielskiego. Konkurs EF Global English Challenge polegał na sprawdzeniu umiejętności językowych grup uczniów z całego świata poprzez wypełnienie elektronicznego testu. Test online zawierał zadania obejmujące rozumienie ze słuchu, słownictwo, gramatykę i rozumienie tekstu pisanego. W rywalizacji wzięło udział 40 tysięcy uczniów z 30 krajów.

Nasze gimnazjum reprezentował zespół 15 trzecioklasistów. Uzyskali oni wyniki świadczące o opanowaniu języka na poziomie od A1 do B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dla niewtajemniczonych – B1 to już poziom matury podstawowej. ☺☺☺ Dobry wynik naszego zespołu przyczynił się do zajęcia przez Polskę 9 miejsca w rankingu Top 10 Countries 30 uczestniczących państw! Wszyscy konkursowicze otrzymają wkrótce certyfikaty British Council potwierdzające ich umiejętności językowe.

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego