Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

PRZYRZECZENIE CZYTELNIKA
My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować Cie będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
przestrzegać będziemy pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie.
Przyrzekamy!

Biblioteka Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie
w dniu 12 marca 2012 roku przyjęła do braci czytelniczej

Klasę I A i B

Uroczystość odbyła się wyjątkowo w auli szkolnej, gdzie aktorki Grupy POSZKOLE przedstawiły krótka scenkę pt. "Kubuś" podczas, której Pan Książkowski został poddany edukacji czytelniczej, a młodzi czytelnicy poznali zasady obowiązujące w bibliotece i dowiedzieli się jak nie wolno postępować z książką.

Przeszli także sprawdzian ze znajomości bajek i baśni rozpoznając ilustracje i odgadując zagadki, za co otrzymywali drobne upominki.

Sporą niespodzianką dla uczniów był test znajomości lektur takich jak: Czarna owieczka, Jak Wojtek został strażakiem i Najmilsi.

Z wszystkimi próbami nasi nowi czytelnicy poradzili sobie znakomicie, dlatego też w pełni zasłużyli na złożenie ślubowania, pasowanie i miano Czytelnika.

Wychowawczynie odebrały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie znaczki i lizaczki.

Zapraszamy wszystkich pierwszoklasistów do udziału w konkursie "Czytam i notuję" i jak najczęstszych wizyt w Bibliotece szkolnej.

Pasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnikaPasowanie na czytelnika