Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom

Tydzień czytania dzieciom

W dniu 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania.

Tegoroczne obchody były wstępem do Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który obchodzimy pod hasłem „BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA”. Dlatego też nasze biblioteczne bajarki wędrowały po klasach I – IV i czytały baśnie różnych narodów np. rosyjskie, afrykańskie czy fińskie.

Klasa II – wych. p. Beata Furmańska, przygotowała dla nas niespodziankę i wspólnie, przepięknie wyrecytowała wiersz o książkach. Myślę, że była to ciekawa zachęta do udziału w propozycjach biblioteki na miesiąc październik.