Pasowanie czytelnika

W czwartek, 19 stycznia 2017 roku, uczniowie klasy I pod opieką wychowawczyni- Pani Alicji Kanclerz – przybyli do biblioteki szkolnej na uroczyste pasowanie na czytelnika. Cała uroczystość pod hasłem "Książka moim przyjacielem" miała na celu:

• zapoznanie uczniów z biblioteką szkolną
  • zrozumienie potrzeby czytania książek
  • wdrażanie do właściwego zachowanie się w bibliotece
  • wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych
  • nabywanie umiejętności obchodzenia się z książką i dbałości o nią

Podczas spotkania pierwszoklasiści chętnie opowiadali o swoich ulubionych książkach, a także o tym jak należy się z książką obchodzić. Wspólnie ustalili też jakie korzyści płyną z czytania i następnie wygłosili uroczystą przysięgę, po której stali się pełnoprawnymi czytelnikami. Na dowód tego, złożyli odcisk palca na tekście przyrzeczenia, które zawieszą w swojej klasie.

Pasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnikaPasowanie czytelnika