II EDYCJA KRAINY KSIĄŻEK

Po raz kolejny nasza szkolna aula w dniu 10 czerwca zamieniła się Krainę Książek, którą wypełnili najlepsi czytelnicy roku szkolnego 2015/2016.

Koniec roku to najlepszy czas, aby podsumować i nagrodzić wysiłek i zaangażowanie młodych czytelników, którzy aktywnie włączali się w akcje biblioteczne, systematycznie wypożyczali i czytali książki, rozwijając swoje zdolności, wiedzę, zainteresowania oraz wyobraźnię i wrażliwość.

Niekwestionowanym Królem czytelników został uczeń klasy IIc – Piotr Głuchowski, a Królową – Gabriela Mazur z klasy II a. Do królewskiej elity czytelniczej dołączyli również: Dolińska Ewelina kl. Ia, Hirsz Oliwia kl. Ia, Łuczyński Bartłomiej kl. Ia, Masenek Milena kl. IIa, Rubin Maja kl. IIa, Urbański Szymon kl. IIa, Lusawa Nicola kl. IIb, Sielewicz Zuzanna kl. IIb, Janus Maksymilian kl. IIb, Borowska Amelia kl. IIc i Niewiadomska Hanna kl. IIc. Liczne grono – bo aż 18 osób – to Księżniczki i Książęta Krainy Książek. Nie zabrakło też królewskiej drużyny liczącej 27 "Czytelników na medal". Uroczystej koronacji dokonała Pani Dyrektor Zdzisława Rychła, wręczając wyróżnionym dyplomy, medale i nagrody książkowe, a każdy uczestnik spotkania otrzymał kolorową zakładkę "na zachętę" do czytania w nowym roku szkolnym. Barwny korowód bajkowych postaci włączył się także w ogólnopolską akcję "Jak nie czytam, jak czytam".