O rzeczach trudnych dla dzieci

To cykl wiosennych spotkań z klasami I i II w oparciu o wzruszającą i wartościową książkę Beaty Majchrzak, "Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci".

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje trudne.

Często dorośli nie potrafią sobie z nimi poradzić. Nie wiedzą też, jak rozmawiać o nich z dziećmi. Śmierć, niepełnosprawność, najróżniejsze dysfunkcje czasem stają się powodem drwin i braku zrozumienia.

Kiedy widzisz niepełnosprawną osobę na ulicy, odwracasz głowę czy tłumaczysz swojemu dziecku jak jest ona wyjątkowa?

Opowieść o Błękitnym Psie… To powinna być lektura obowiązkowa każdego z nas.

Bardzo często przecież najmłodsi dziwią się, dlaczego ich koleżanka jeździ na wózku. Nie rozumieją tego, więc się śmieją lub odwracają głowę. Właśnie dla tego czytaliśmy tę książkę ponieważ uczy ona empatii i sprawia, że smutek wielu ludzi zmieni się w radość. Czytanie tej książki daje tyle, ile dać może przytulenie do miękkiego futra psiego przyjaciela – przynosi ukojenie i pozwala optymistyczniej spojrzeć w przyszłość.

Dzieci pokochały Błekitnego Psa i na każde nastepne spotkanie czekały z niecierpliwością, w miedzy czasie wykonujac przepiękne ilustracje do wysłuchanych rozdziałów.

O rzeczach trudnych dla dzieciO rzeczach trudnych dla dzieciO rzeczach trudnych dla dzieciO rzeczach trudnych dla dzieci