"Pieniądze szczęścia nie dają" - czytamy legendę o złotej kaczce

Pieniądze szczęścia nie dają - czytamy legendę o złotej kaczce<br />

Na jednych z zajęć świetlicowych przeprowadzonych na początku czerwca, dzieci poznały legendę o złotej kaczce. Następnie rozmawialiśmy o przesłaniu, które wynika z tej opowieści. Dzieci wspaniale przytoczyły treść wysłuchanej legendy i wyraziły swoje przemyślenia związane z tym tematem. Okazało się bowiem, że pieniądze są w życiu bardzo potrzebne, ale istnieją wartości cenniejsze niż złoto i majątek. Uczestnicy zajęć podali mnóstwo przykładów na potwierdzenie tych słów. Następnie dzieci kolorowały obrazek przedstawiający tytułową postać przy użyciu pasteli i złotego brokatu. Na zakończenie p. Ania Garbacz i p. Natalia Kicińska zaprezentowały wszystkie prace na gazetce poświęconej efektom zajęć z cyklu "Czytam, bo lubię".