Pasowanie na świetliczaka

Dnia 22 października 2012 r. po raz kolejny odbyła się uroczystość "Pasowania na świetliczaka". W auli zebrali się uczniowie klas I, II, III z wychowawcami p. J. Pasek, p. L. Drozdowską, p. D. Wojtkiewicz, p. G. Sadowską, p. A. Kanclerz, p. B. Furmańską oraz zaproszeni goście, z-ca dyrektora p. J. Skubek, pani pedagog A. Łukomska oraz p. A. Kowalczyk, która uwieczniła uroczystość na zamieszczonych zdjęciach. Cała uroczystość nosiła tytuł "Jesienne zabawy".

Dzieci rozpoczęły swoją zabawę losując z kosza dary jesieni i w ten sposób podzieliły się na grupy, w których wykonywały kolejne zadania. Pierwsze zadanie zręcznościowe polegało na dokładnym oddzieleniu klocków od darów jesieni. Dzieci miały też zadanie plastyczne, należało pokolorować szablon liścia, ale tylko barwami jesieni. Quiz jesienny to rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, z tym zadamiem również dzieci poradziły sobie doskonale. Jaki to owoc? - taki tytuł nosiło zadanie polegajace na tym, że jedno z grupy wybieralo sobie owoc i musiało tak go opisać, aby pozostałe dzieci z grupy potrafiły odgadnąć jego nazwę. Ostatnia zabawa byla to zabawa ruchowa. Po zakończeniu zabawy, uczniowie klasy I a i I b zlożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na świetliczaka przez p. J. Skubek, każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.