Nasze świetlicowe zasady

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie spędzają czas na zabawach, grach, odrabianiu lekcji oraz odpoczywają po skończonych zajęciach. Niektórzy przebywają tu kilka godzin dziennie, inni przychodzą tylko na chwilę, by poczekać na przyjazd autobusu. Sporo czasu spędza tu grupa uczniów z klas I – III i to właśnie oni uczestniczyli w zajęciach, których efektem było stworzenie zasad obowiązujących w świetlicy.

Dzieci przypomniały sobie regulamin świetlicy i na jego podstawie samodzielnie sformułowały kodeks świetlicowy. Najpierw uczniowie pracowali w grupach – zapisywali to, co można, a czego nie wolno robić w naszej świetlicy. Później prezentowali swoje pomysły na forum. Następnie panie zebrały wszystkie zasady i przyczepiły je w widocznym miejscu. Na końcu dzieci podpisały się na odrysowanej i wyciętej z kolorowego papieru swojej dłoni – na znak, że akceptują i będą przestrzegać sformułowanych przez siebie zasad.

Nasze świetlicowe zasadyNasze świetlicowe zasadyNasze świetlicowe zasadyNasze świetlicowe zasadyNasze świetlicowe zasadyNasze świetlicowe zasady