Zagrajmy dla Papieża

Byliśmy świadkami
ważnego dziejowego momentu.

18 października cała społeczność Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Trzebiechowie uczestniczyła w wydarzeniach sprzed 34 lat. Wówczas zadrżały serca wszystkich Polaków, gdyż na stolicę Piotrową został wybrany nasz rodak, Karol Wojtyła. Nasi uczniowie wcielili się w redaktorów (Klaudia Bojko, Dawid Sienkiewicz, Dawid Holewa) i na żywo relacjonowali wybór Papieża. W rolę Ojca Świętego wcielił się Dominik Szubert, który mówił pięknym, przejmującym głosem.

W II części zaprezentowano lekcję języka polskiego, także relacjonowaną przez radio Ave. Przedstawiono na niej pamiętnik Karola Wojtyły, recytowano Jego utwory (Zuzanna Trawa, Martyna Bańkowska, Klaudia Bojko, Dawid Sienkiewicz, Dawid Holewa). Natomiast w rolę nauczycielki wcieliła się Aleksandra Siwek, a jej uczniami byli: Róża i Krzysztof Holewa oraz Rafał Śnieguła.

Spektakl wyreżyserowała p. Iwona Holewa, a scenografię opracowała p. Anna Kowalewicz.

Była to piękna lekcja o miłości, tolerancji, umiłowaniu Boga i ojczyzny.

Program został zaprezentowany także w kościele NMP w Trzebiechowie.

Zdjęcia: Olga Łukomska

Zagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla PapieżaZagrajmy dla Papieża