40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

40 lat temu - 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został papieżem. Pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra, który nie pochodził z Włoch.

W piątek 12 października w naszej szkole uczciliśmy 18 Dzień Papieski pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Na lekcjach wychowawczych, religii i języka polskiego przypominaliśmy nauczanie św. Jana Pawła II, mówiliśmy o wartościach, jakie głosił nasz duchowy przewodnik, a które są dziś dla nas drogowskazem. Śpiewaliśmy ulubione pieśni Ojca Świętego, Barkę, a także hymn Światowych Dni Młodzieży. Rozkoszowaliśmy się pysznymi papieskimi kremówkami.

Czuliśmy, że Jan Paweł II jest z nami. Wiemy, że jest dla nas Ojcem, który nas kocha i od nas wymaga. Nasz papież budował przecież Kościół poprzez miłość i nadzieję pokładaną w młodych "Szukałeś nas, teraz my przyszliśmy do Ciebie".

Dziękujemy za Jana Pawła II.