13 kwietnia - Światowy Dzień Scrabble

13 kwietnia  -  Światowy Dzień Scrabble

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły pracują na lekcjach języka niemieckiego z grami scrabble poznając i utrwalając słownictwo, rozwijając umiejętności pracy grupowej oraz uczestnicząc w konkursach, zwłaszcza w terminie Międzynarodowego Dnia Scrabble. Również w tym roku szkolnym ta popularna gra wykorzystywana była na naszych lekcjach jako środek dydaktyczny, a na początku kwietnia starsi uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju scrabble. Ich zadanie polegało na ułożeniu na planszy możliwie największej ilości słów związanych z wiosną – nazw miesięcy, pór roku, zjawisk pogody, kolorów, zwierząt, roślin, świąt, uczuć, aktywności itp. Dla zwycięskich grup przygotowano dyplomy i drobne upominki.

Laureaci turnieju:
I miejsce – Julianna Lesiuk, Julka Sokół, Jasiek Konstańczak i Krystian Kołodziej
II miejsce –Zosia Nieciecka, Kacper Biegała i Olek Chodakiewicz
III miejsce – Majka Dobrowolska, Ania Hutor, Hania Marcinek i Pola Stec