Nabieramy cyfrowej mocy

Fundusze europejskie - loga

Informujemy, iż w okresie od 1.08.2017 do 30.06.2019 r. w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

„NABIERAMY CYFROWEJ MOCY”

Na realizację projektu Gmina Trzebiechów uzyskała dofinansowanie w kwocie 263 530 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Działanie 8.2.1. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych – projekty realizowane poza formułą ZIT, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności i jakości kształcenia informatycznego w szkole podstawowej i gimnazjum poprzez

• stworzenie warunków do nauczania opartego na nowoczesnych technologiach poprzez utworzenie szkolnych pracowni TIK,
  • kształcenie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni,
  • podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli.

Projekt zakłada

• zorganizowanie w naszych szkołach 3090 godzin dodatkowych zajęć i warsztatów dla uczniów,
  • udział nauczycieli w szkoleniach i kursach doskonalących,
  • budowę sieci internetowej w Zespole Edukacyjnym,
  • zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych niezbędnych do realizacji programów nauczania.