Nowe wyzwania – I Ty możesz stworzyć swój własny film! Spotkania z młodymi filmowcami

Fundusze europejskie - loga
Nowe wyzwania

W ramach projektu "Nabieramy cyfrowej mocy" uczniowie naszej szkoły montują i tworzą własne filmiki na warsztatach pozalekcyjnych pt. "Grupa Młodego Filmowca". Podejmują działania twórcze przy pomocy ogólnie dostępnych narzędzi. Wiedzą, że praca nad filmem, to nie tylko nagranie, ale też montaż i opracowanie dźwięku. Uzupełniają nagrania filmu napisami, muzyką i efektami specjalnymi. Wykorzystują darmowe programy do obróbki filmów. Praca nad stworzeniem kreatywnej całości to także element edukacji estetycznej, którą wyzwalają w sobie i kształcą młodzi filmowcy pod opieką p. Iwony Holewy i p. Julii Wardziński.

Uczniowie nagrywają filmiki z imprez i uroczystości szkolnych, a także tworzą prezentacje multimedialne, np. o pokoleniu Kolumbów i poecie K. K. Baczyńskim.

Nowe wyzwaniaNowe wyzwaniaNowe wyzwaniaNowe wyzwania