Nabieramy cyfrowej mocy zakładając strony www

Fundusze europejskie - loga
Nabieramy cyfrowej mocy zakładając strony www

W ramach projektu unijnego "Nabieramy cyfrowej mocy" dzieci i młodzież naszej szkoły korzystają z możliwości nauki tworzenia swoich własnych witryn internetowych.

Na zajęciach warsztatowych "Zakładanie i prowadzenie stron www" uczniowie klas IV i V szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum poznali już główne zasady projektowania i funkcjonowania stron, przykłady edytorów tekstu, podstawowe elementy języka znaczników HTML. Samodzielnie stworzyli proste strony w HTML, szukali znaczenia pojęcia domena internetowa i zasad jej wyboru. Zredagowali również swoje pierwsze teksty na stronę, którą wkrótce wykorzystując tablety założą na platformie WordPress.

Strona Wiktorii

Strona Norberta i Michała