Występ uczniów na gminnych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

Muzyka łagodzi obyczaje

"Pamiętasz? Wtedy grały wszystkie dzwony.
A Ty, o Polsko, jak można królowa,
Słuchałaś pieśni gromowego słowa,
Duchem Narodu wzniesiona nad trony."

Niezwykle uroczyście mieszkańcy Trzebiechowa i okolic uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja i oddali cześć tym, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w wolnym kraju.

O godz. 12 odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie zgromadzeni przeszli pod Obelisk, gdzie wszystkich serdecznie powitał Dyrektor Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury – pan Tadeusz Wojter, a swoje krótkie przemówienie wygłosiła Wójt Gminy – pani Izabella Staszak. Młodzież z naszej szkoły - Julita Wójcik, Marta Jeż i Oskar Tomaszewski - zaprezentowała montaż słowno-muzyczny. Przy dźwiękach szopenowskiej muzyki, padały doniosłe słowa o Polsce. Dzień był szczególny. To niezwykle ważne, że czcimy i pielęgnujemy tradycje historyczne. W ten sposób wspólnie budujemy dom, któremu na imię Polska.

Fotorelacja z uroczystości na stronie gminy www.trzebiechow.pl