Szkolny Festiwal Nauki

loga ue
Szkolny Festiwal Nauki

01.06.br. nasi uczniowie uczcili Międzynarodowy Dzień Dziecka w tym roku wyjątkowo. Tego dnia odbył się Szkolny Festiwal Nauki podsumowujący dotychczasowe działania zrealizowane w ramach projektu "Eksperymentujemy w Trzebiechowie – nowe pracownie, nowe zajęcia, nowe umiejętności". Jakkolwiek zajmowanie się nauką w tym szczególnym dniu może nie brzmi zachęcająco ale nie dla naszych uczniów! Wiedzę tego dnia zdobywali przede wszystkim poprzez zabawę. Rozpoczęliśmy spotkaniem w auli szkolnej, w której obejrzeliśmy krótką prezentację pokazującą nasze działania zrealizowane w tym projekcie. Następnie uczestnicy Festiwalu podzieleni na grupy ruszyli do różnych klas, w których mogli spotkać "czarne węże faraona", czy "pieniącego smoka". Mogli zobaczyć jak można zrobić pastę do zębów dla słonia, zbadać przepływ prądu, wykryć ph przy pomocy wskaźnika z czerwonej kapusty, sprawdzić czy da się zapalić kostkę cukru, dowiedzieć się jak działa proszek do prania, czym jest nienwetonowska ciecz, sprawdzić prędkość poruszana się cząsteczek, rozegrać turniej szachowy, narysować żyrafę przy pomocy programu Microsoft Excell, poznać tajniki matematyki z pomocą nie byle jakich naukowców- bo samego mistrza Archimedesa i Pitagorasa! Ponadto mogli rozegrać turnieje matematyczno –logiczne wykorzystując do tego tablicę interaktywną, obejrzeć wystawę przyrodniczą, oraz wziąć udział w niejednym quizie matematyczno – przyrodniczym. W tych i wielu innych atrakcjach wzięli udział nasi uczniowie, które przygotowali dla nich nauczyciele oraz ich uczniowie - eksperci. Po zakończeniu naszej imprezy każdy poszedł do domu z wieloma słodkimi upominkami, gdyż tego szczególnego dnia wszyscy byli zwycięzcami.