Na matematyce nieco inaczej

Na dodatkowych zajęciach z matematyki realizowanych w ramach projektu "Eksperymentujemy w Trzebiechowie…" uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej wyrównują swoje umiejętności poprzez rozwiązywanie nierzadko trudnych zadań pod naszym czujnym okiem. Mają niebywałą okazję zrozumieć te trudne dla nich treści również poprzez zabawę. Wykonywanie przez uczennice gimnazjum brył przestrzennych za pomocą Origami, rozgrywki szachowe, albo też gry w statki niewątpliwie rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, czy też ułatwiają rozumienie prostokątnego układu współrzędnych. W szkole podstawowej zaś wykorzystywanie kalkulatora np. do obliczeń kosztów zakupów przeciętnego gospodarstwa domowego, wydatków na paliwo, prąd, gaz itp. z pewnością ułatwia rozumienie zawiłych zagadnień matematycznych.

Na matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczejNa matematyce nieco inaczej