Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...

Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...

W trosce o bezpieczeństwo młodzieży naszej szkoły, w obliczu narastających problemów związanych m.in. z eksperymentowaniem ze środkami psychoaktywnymi, w czwartek 19 maja 2016 r. odbyło się spotkanie rodziców z panem Grzegorzem Nawrotem. Pan Grzegorz jest certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień i posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Niezależnie od tego, jakie dyskusje toczą się na temat narkotyków w mediach, wśród polityków, dziennikarzy i innych osób publicznych, wychodzimy z założenia, że odpowiednia wiedza o ryzykownych zachowaniach młodzieży dotyczących zażywania substancji uzależniających jest niezbędna, aby uchronić dzieci przed nieodwracalnymi skutkami takich eksperymentów. Prowadzący zwrócił uwagę również na to, jak bardzo ważną rolę spełnia tu rodzina, rozmowa z dzieckiem, poznanie jego zainteresowań, poznanie jego kolegów i koleżanek.

Drodzy rodzice i opiekunowie!

Zapamiętajcie, że czas poświęcony dzieciom bywa zbawienny i dlatego w miarę możliwości należy poświęcać go im jak najwięcej. To właśnie Wy macie na nich duży wpływ. Nie zostawiajcie ich samym sobie! Wasze pociechy powinny czuć się kochane, rozumiane i wspierane przez rodzinę, pomimo trudności i egzaminów z życia, z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Rodzice winni być podporą dla swych dzieci. Należy być ich oczami i uszami, a wówczas sytuacja nie wymknie się spod kontroli.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy znaleźli czas i tak licznie przybyli do szkoły, by skorzystać z wiedzy i doświadczenia Pana Grzegorza.

Psychoedukacja rodziców stanowi niezwykle ważny element składowy szeroko pojętej profilaktyki. Pamiętajmy, wiedza umacnia i daje siłę! Powodzenia!

Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...Spotkanie rodziców z terapeutą uzależnień, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują...