Jedność w różnorodności!

Jeden cel – wszechstronny rozwój naszych uczniów, do którego mogą dążyć, korzystając z bogatej i różnorodnej oferty zajęć dodatkowych min.: językowych, humanistycznych, matematycznych, fizycznych, artystycznych i społecznych.

O ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu dzieci i młodzieży przekonujemy się podsumowując półroczną pracę i wręczając niezliczoną ilość dyplomów, nagród i drobnych upominków. Każdy kto szuka może znaleźć coś ciekawego i atrakcyjnego dla siebie. Zapraszamy w nowym roku szkolnym 2015/16.

Zawodowy zawrót głowy w naszej szkole

W szkole podstawowej i gimnazjum zrealizowany został w czerwcu projekt Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży dzień.de/der-tag.pl pod hasłem "Perspektywy zawodowe".

Uczniowie na lekcjach niemieckiego rozwijali umiejętności językowe z następujących zakresów tematycznych z podstawy programowej: człowiek, praca oraz elementy wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i zastanawiali się nad wyborem swojej drogi zawodowej.

Najbardziej zaangażowane dzieci i młodzież zostały obdarowane upominkami PNWM, a opis naszych działań znajduje się tutaj.

Sprawozdanie z działalności szkolnego koła PCK za rok szkolny 2014/2015

PCK

W roku szkolnym 2014/2015 szkolne koło PCK brało udział w 5 akcjach:

• "WYPRAWKA DLA ŻAKA" (22-26 wrzesień 155,40zł)
  • "POMOC ŚWIĄTECZNA" (24-26 listopad 196,70zł)
  • "POMOC DLA KAI SOBCZAK" (26-30stycznia 357zł)
  • "POMOC WIELKNOCNA" (23-27 marzec 134,20zł)
  • "POMOC WAKACYJNA" (11-15 maj221,80zł)

Łączną sumę jaką udało nam się uzbierać w roku szkolnym 2014/2015 to 1065,10 zł.

W styczniu samorząd koła postanowił zorganizować akcję dla Kai Sobczak, uczennicy naszej szkoły, która uległa poparzeniu. Uzbieraliśmy wtedy 357 zł.

Quest, lekcje i konkurs z Telefonem 116 111

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, który organizuje Fundacja Dzieci Niczyje. Mają one na celu rozpowszechnienie informacji o możliwości uzyskania pomocy telefonicznej lub online w trudnych sytuacjach życiowych.

14 maja klasy IV - VI uczestniczyły w zabawie edukacyjnej Quest Telefoniczny, w której tropiąc wskazówki w różnych punktach na terenie szkoły i rozwiązując etapowo quiz samodzielnie odkrywały wiedzę na temat telefonów zaufania.

My czytać lubimy, więc się nie nudzimy!!!

W Krainie Książek

Inaczej niż zazwyczaj, uroczyste wprowadzenie klas I w zaczarowaną Krainę Książki odbyło się na początku czerwca, a nie po pierwszym półroczu. W styczniu dzieci odwiedziły bibliotekę, zapoznały się z paniami bibliotekarkami, obejrzały księgozbiór i zaznajomiły się z zasadami odwiedzin i wypożyczeni. Otrzymały także do swojej dyspozycji serie ciekawych, barwnie ilustrowanych, cienkich, książeczek. Rozpoczęło się wypożyczanie i czytanie indywidualne.

Dzień Patrona św. Jana Pawła II

Tegoroczny Konkurs Recytatorski "Bliżej poezji Jana Pawła II" cieszył się wyjątkową popularnością wśród klas nauczanie zintegrowanego oraz uczniów klas IV – VI.

Do recytatorskich potyczek przystąpiło 27 uczestników.

Tylko dzięki profesjonalności Jury (Pani Alicja Wiszniewska i Pani Anna Czepiżak) udało się po burzliwych obradach wyłonić "10" Finalistów.

Wiosenny Turniej Scrabble z języka niemieckiego

Na początku maja 24 uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyło w Wiosennym Turnieju Scrabble.

Zadanie polegało na ułożeniu na planszy gry niemieckich słów tak, by tworzyły kształt słońca. Uczniowie poradzili sobie z nim znakomicie, a autorzy trzech najbardziej efektownych i poprawnych językowo słoneczek:
Natalia Dolińska, Mateusz Sokół i Zuzia Galor
zostali nagrodzeni grami "Łamisłówka".

Celem turnieju była aktywizacja językowa uczniów oraz ćwiczenie poznanych środków leksykalno-gramatycznych.

Spektakl słowno-muzyczny z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II

"Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do Mnie
i za to Wam dziękuję ..."

24 maja w kościele parafialnym w Trzebiechowie uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali mieszkańcom gminy program artystyczny z okazji 95 rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Przywołaliśmy nauczanie Ojca Świętego i Jego życie - pełne wiary, nadziei i miłości. Był to dla nas wszystkich czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo przecież takie było życie Jana Pawła II.

Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 roku. Pachniały wówczas bzy, maj tryskał zielonością, przyroda budziła się do życia... Podobnie jak czas narodzin Karola Wojtyły przypadł na okres odradzającej się przyrody, w taki niemal podobny sposób Jan Paweł II odnowił, zmienił oblicze świata.

W świecie książek… spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską

Dnia 15 marca 2015 r. w ramach realizacji Programu Biblioteki Narodowej Zakup nowości wydawniczych do bibliotek., wynikającego ze współpracy z Gminną Biblioteką w Trzebiechowie, w naszej szkolnej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z Panią Renatą Piątkowską, autorką ciekawych i wartościowych książek dla dzieci, m. in. Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Nie ma nudnych dni, Szczęście śpi na lewym boku. Pisarka jest również laureatką wielu prestiżowych nagród, a kilka Jej książek znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC "Cała Polska czyta dzieciom".