Spektakl słowno-muzyczny z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II

"Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do Mnie
i za to Wam dziękuję ..."

24 maja w kościele parafialnym w Trzebiechowie uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali mieszkańcom gminy program artystyczny z okazji 95 rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II. Przywołaliśmy nauczanie Ojca Świętego i Jego życie - pełne wiary, nadziei i miłości. Był to dla nas wszystkich czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo przecież takie było życie Jana Pawła II.

Karol Wojtyła przyszedł na świat 18 maja 1920 roku. Pachniały wówczas bzy, maj tryskał zielonością, przyroda budziła się do życia... Podobnie jak czas narodzin Karola Wojtyły przypadł na okres odradzającej się przyrody, w taki niemal podobny sposób Jan Paweł II odnowił, zmienił oblicze świata.

Poranek prowadzili konferansjerzy: Aleksandra Siwek i Dawid Holewa. Utwory recytowali uczniowie: Róża Holewa, Wiktoria Kiełbasiewicz, Zuzanna Galor, Oskar Tomaszewski, Krzysztof Holewa i Michał Syzduł. Serdecznie dziękujemy absolwentom naszej szkoły, którzy wystąpili gościnnie w programie: Dawidowi Sienkiewiczowi za piękną interpretację wiersza Juliusza Słowackiego i Michałowi Bilińskiemu za pomoc w realizacji uroczystości.

Zdjęcia: pani Alicja Tomaszewska