Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. Z myślą o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, w naszej szkole zorganizowano profesjonalne pogadanki i pokazy udzielania pierwszej pomocy. W tym celu zaproszono ratowników WOPR z Sulechowa.

Dzieci i uczniowie słuchali o niebezpieczeństwach i zagrożeniach, na jakie mogą natrafić podczas wyjazdów w góry i zabaw na śniegu i lodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy. Maluszki z przedszkola wykonywały ćwiczenia na przyniesionych misiach, a starsi uczniowie na manekinie. Ratownicy przypomnieli numer alarmowy 112 i uczulili, aby korzystać z niego tylko w uzasadnionych przypadkach.

Dziękujemy ratownikom i jesteśmy spokojniejsi o bezpieczeństwo naszych uczniów.