Szkoła z Prawami Dziecka

Nauka o prawach dziecka jest bardzo istotna w życiu każdego młodego człowieka. Rolą szkoły jest uświadomienie dzieci nie tylko o ich obowiązkach, ale i o prawach.

Nasza szkoła jako członek ogólnopolskiego Klubu Szkół UNICEF bierze udział w realizacji projektu z okazji 25. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Pod okiem pani Ani Kowalczyk grupa zaangażowanych uczniów ma za zadanie przeprowadzić lekcje w młodszych i starszych klasach oraz wykonać gazetki w szkole podstawowej i gimnazjum. Projekt został wprowadzony w życie szkoły, by zapoznać dzieci i młodzież z ich prawami, wyjaśnić ich znaczenie oraz przedstawić je w codziennym życiu, a także by wyróżnić przedstawicieli lokalnej społeczności, którzy aktywnie działają na rzecz najmłodszych członków gminy. Najbardziej zaangażowanych dorosłych, troszczących się w naszym otoczeniu o interesy dzieci i młodzieży, uhonorujemy tytułem "SZERYFA PRAW DZIECKA".

Pamiętajmy - dzieci i młodzież - mamy swoje prawa, o które musimy dbać. Ich znajomość może bardzo ułatwić życie.

Szkoła z Prawami Dziecka

Konwencja o prawach dziecka – zobacz plakat!1.63 MB