Dawno, dawno temu ...,

a dokładnie w grudniu przed 200 laty wydano pierwszy raz baśnie "Haus- und Kindermaerchen" braci Jakuba i Wilhelma Grimm. Z okazji tej rocznicy w Zespole Edukacyjnym 10 grudnia miało miejsce Baśniowe Popołudnie, podczas którego szkolne gaduły wykorzystały swoje talenty gawędziarskie w konkursie "Baśniowe Światy Braci Grimm" opowiadając publiczności w niezwykle obrazowy sposób wybrane przez siebie baśnie.

A oto one:

1. "Kot w butach" w opowieści Miłosza Rowińskiego, Adama Bandosza i Sebastiana Tomiaka z klasy V b
  2. "Czerwony Kapturek" w opowiadaniu Sylwii Szubert z klasy IV
  3. "O wilku i siedmiu koźlątkach" w wykonaniu Aleksandra Gwiazdowskiego z klasy I b i Marcina Raźnego z klasy II b gimnazjum
  4. "Janek Wyrwidąb" w opowiadaniu Dawida Sienkiewicza z klasy II a gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami uznania, słodkimi talarami i szóstkami z języka niemieckiego za przygotowanie opowiadań i ogromne zaangażowanie w baśniową zabawę!

A tytuł

BAJARZA ROKU 2012 ZESPOŁU EDUKACYJNEGO

otrzymuje:

Dawid Sienkiewicz

G r a t u l a c j e!

BuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuziaBuzia

"Baśniowe Popołudnie" było drugim wydarzeniem zorganizowanym w naszej szkole w ramach obchodów Roku Braci Grimm, po konkursie fotograficznym "Nie opowiadaj mi bajek, opowiedz mi o  woim świecie".

Wszyscy lubiący baśnie i język niemiecki mogą skorzystać jeszcze z innych propozycji:

Baśniowe Popołudnie z Bajarzem Roku 2012

Kalendarz adwentowy z nowoczesnymi wersjami baśni Grimm'ów

Ruszaj z nami do krainy baśni – Quiz Odkrywców