ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Pałac – jak dobrze go znasz?

W dniach 26.09 -13.10 trwał miedzyklasowy konkurs „Pałac – jak dobrze go znasz?”

Konkurs został przygotowany z okazji 40 rocznicy istnienia szkoły w murach pałacowych. Dzięki staraniom m.in. ówczesnego dyrektora szkoły pana Stanisława Sobkowicza 14.10.1982 r. uczniowie przenieśli się do odnowionego pałacu i są w nim do dziś.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez uczniów z klasy 6a. Zadanie klas polegało na odnalezieniu miejsc związanych z pałacem przedstawionych na zdjęciach, znajdujących się na wystawie, na korytarzu szkolnym. Zainteresowanie zdjęciami i chęć odnalezienia ukazanych na nich miejsc było bardzo duże. W zabawie uczestniczyły wszystkie odziały od IV-VIII, dla których konkurs były dedykowany. Jednak nie wszystkim klasom udało się ukończyć zadanie. Jak się okazało odnalezienie miejsc nie było aż takie trudne, jak współpraca i zgranie zespołu klasowego. Ostatecznie jednak konkurs ukończyły klasy: 4a, 5b, 7a, 8b. Najwięcej punktów uzyskała klasa 5b, która trafnie wskazała 21 miejsc z 27 ukazanych na fotografiach, drugie miejsce z wynikiem 14 - trafnie odnalezionych miejsc uplasowała się klasa 8b, trzecie miejsce klasa 7a z wynikiem 7 trafień oraz klasa 4a z sześcioma poprawnymi odpowiedziami.

Wszystkim uczniom gratulujemy

Wychowawcom, którzy wspierali swoich uczniów w naszej zabawie serdecznie dziękujemy

W linku poniżej prezentujemy poprawne odpowiedzi oraz zdjęcia realizatorów i zwycięzców konkursu.

Pałac – jak dobrze go znasz?Pałac – jak dobrze go znasz?Pałac – jak dobrze go znasz?Pałac – jak dobrze go znasz?