ZESPÓŁ EDUKACYJNY

DEUTSCH PLUS – pokaz naukowy „Science Show”

Science Show

Tym razem z projektu Deutsch Plus skorzystali młodsi uczniowie naszej szkoły. Piąto- i szóstoklasiści uczestniczyli dziś w pokazie naukowym pełnym ciekawostek ze świata fizyki, chemii i astronomii. Warsztaty odbyły się w języku niemieckim, a prowadził je Joachim Hecker, znany w Niemczech autor książek i eksperymentalnych show, organizowanych na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Naukowiec wyjaśniał dzieciom, co dobrze przewodzi prąd i jak bardzo jest on niebezpieczny, na czym polega odwrócona perspektywa i efekt 3-D oraz pamięć tworzyw sztucznych. Było też jajko Kolumba, twierdzenie o pizzy, wentyl w balonie, sztuczka z liczbowymi kartami i balansowanie z miotłą. Uczniowie usłyszeli również ultradźwięki wydawane przez nietoperzy i przedmioty z naszego otoczenia. Świetna językowa lekcja!

Science ShowScience ShowScience ShowScience ShowScience ShowScience ShowScience ShowScience ShowScience Show