ZESPÓŁ EDUKACYJNY

Wycieczka edukacyjna klasy III do lasu

W październikowy poranek, uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią, pojechali na wycieczkę do lasu, aby przejść ścieżkę edukacyjną „Szlakiem wiewiórki”, która znajduje się w Klępsku.

Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Anna oraz zdobywający swoje doświadczenie zawodowe w pracy leśnika Pan Piotr. Gospodarze przygotowali dla dzieci bardzo interesujące zajęcia związane z rozpoznawaniem warstw lasu oraz roślin i zwierząt tam występujących. Po prezentacji komputerowej, zadaniem uczniów było m.in. przyporządkowanie na czas zdjęć roślin do warstw lasu oraz uzupełnienie testu wiedzy, który sprawdzany był przez Pana Piotra.

Pani leśnik oprowadziła dzieci po najciekawszych zakątkach lasu, pokazała jak rozpoznawać szyszki drzew iglastych, a także jak odróżnić napotkane okazy grzybów jadalnych od trujących.

Po wykonaniu wszystkich zadań, wyczerpani uczestnicy wycieczki, z głowami pełnymi wiedzy, zjedli pyszne kiełbaski upieczone przez mamy, które towarzyszyły nam podczas wyjazdu.

Na zakończenie spotkania, każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz pluszaka-zajączka.

Wyjazd był bardzo udany!